esmaspäev, 15. oktoober 2007

SINISEL ESMASPÄEVAL SINISED SULUTA KAASHÄÄLIKUD

L, M, N, R, S ja V,
Juss see lippas üle tee,
seljas raske koolikott,
milles H ja kõver J .
Ene Jundas


Lisaks tööle sulghäälikutega rääkisime eesti keele tunni veel ka huvitavaid lugusid isadest ja vanaisadest ning toredatest onudest. Kodus vali välja lemmikjutt, mida sinust ikka räägitakse, kui sa veel väikene olid ja pane see harjutuste vihikusse kirja.

Esimene tund oli meil tegelikult hoopis loodusõpetus. Hommikuringis rääkisime tervislikust toitumisest. Uurisime meile väga vajalikke KÖÖGIVILJU.

Õpetaja Margitiga joonistasime suurele tapeedile iseennast ning sellele tervislikke toiduaineid. Selle tööga jätkame veel kahe nädala tundides.
Päev oli kokkuvõttes väsitav, sest ükshaaval rääkimist pidime meelde tuletama. Kaaslase kuulamine ei olnud ka alati kerge.
Soovin kõigile meeleolukat pärastlõunat. RÄÄKIGE oma ESMASPÄEVAST, nii muredest kui rõõmudest.
Kohtumiseni.

reede, 12. oktoober 2007

LAS KALLAB!

Hommikust saati on ainult sadanud. Hommikust saati olen rõõmustanud soojas, hubases klassiruumis töötamisest. Õues sajab kuldset vihma ning puud põõsad võitlevad tuulega viimaste lehtede pärast.
Oli ilus päev. Kogu nädal oli väga töine ja tihe.
Täna hommikul pani iagüks paika eesmärgi(d), mida enda juures täna kõige enam jälgib. Ja tõepoolest!!!! Lapsed täiesti ISE jälgisid ennast ja püüdsid olla eriti tublid. Pärastlõunal alustasin meie selle nädala viimast kohtumist sõnadega:" Minu kallid, väikesed sõbrad...." Mul tuli ennast parandada ja alustasin uuesti: " Minu kallid mitte enam nii väikesed sõbrad...."
Olen väga rõõmus õpetaja, sest meie klassis õpivad nii mõistvad ja üksteisega arvestavad lapsed.
Kunstiõpetuse tundi täna ei toimunud. Selle asemel oli vaba tund - see tähendab tund, kus õpilane võib teha vastavalt soovile seda, mida koolis tundide ajal teha saab. Mida me siis tegime? Õpetaja täitis ekooli, paljud lapsed lugesid oma juturaamatut, joonistasid, tegid koduseid ülesandeid, mängisid loomadega, lugesid lugemisnurgas "Head last" ja "Tähekest" või tegid vigade parandust.
Täna tahtsime valmis saada ka oma klassi laulu sõnad. Ideid ja mõtteid on palju... Iga laps kirjutas üles nii palju, kui riimiridu sõprusest ja meie klassielust pähe tuli.
Siin mõned näited:

MEIE KLASSIS SÕBRAD KOOS,
ÕPIME ME TÄIES HOOS

***

TULE, SÕBER, TULE!
TULE KÜLLA MULLE!
TEEME KÕIKE KOOS,
MÄNGULUST ON TÄIES HOOS.

***

KUI ALGAB PÄEV,
SIIS ALGAB KOOL.
ON KOOLIS SÕPRU
IGAL POOL.

***
Peep tõi kaasa terve laulu. Väga tore! Kuna klassilaulu konkurss pole veel lõppenud, ei saa ma siin tervet laulu avalikustada. Refrääni toon teie ette aga siiski:

ÕPPIMINE TÄHTIS TÖÖ
EI ME TÖÖLE KÄEGA LÖÖ.

Kaunist nädalavahetust kõigile .

neljapäev, 11. oktoober 2007

TEGUSAD KOOLIPÄEVAD

Töö käib hooga. Ikka nii hea kui ka halvaaga. Täna hommikul näiteks sõime ära 1/5 kg halvaad kaheteistkümnekesi... puhas matemaatika... Koolipäevi rõõmustavad usinad lapsed, kes püüavad anda endast parimat, lapsed kes on sõbralikud ja heatahtlikud ning mõistvad.
Meie ajaveeb ei taha pilte näidata, täna on juba mitmed ilusad pildid tehnilistel põhjustel ülesse riputamata jäänud.
Eks hiljem siis.
Jaksu ja jõudu kõigile.

ÕPETAJA LAURI ON PARIM

ÕPETAJATEPÄEVAL MEIE KLASSIS

EBETOONIS SISEMIST ILU KAEMAS....

2. KLASS

JÄNESTE SÄÄSTUMARKET JA KOERTE KIRIK...

PÄEVALILLED ON SUURED!

INDIAANLASTE ELU KAEMAS.

SÖÖGIAEG ON KÄES!

PÄRIS PIISON

VÄIKELOOMAPÄEVAL PIISONIFARMIS

teisipäev, 2. oktoober 2007

KAS MA PEAN ?

Inimeseõpetuse tunnis lõpetasime siiani käsil olnud sõpruse ja sõbraga koos töötamise teema. Laulsime Comeniusesõprade laulu "FRIENDS, FRIENDS, FRIENDS...".
Ingliskeelset versiooni harjutame veel, eestikeelne sai laualutunnis õpetaja Elina abiga juba päris selgeks.
HARJUTA VEEL:

FRIENDS, FRIENDS, FRIENDS, FRIENDS

ENGLAND , ESTONIA AND ALSO SPAIN,
MARTINIQUE AND FRANCE TOGETHER AGAIN.

WHEN YOU´RE FEELING SORRY.
OR FEELING SAD,
IF YOU´VE GOT A FRIEND.
THINGS ARE NEVER SO BAD.

COCO, JUSS, NUTTY AND GWENADOU,
TIMON AND GORDI AND STEVIE TOO.

WHEN YOU´RE FEELING SORRY.
OR FEELING SAD,
WHEN YOU´VE GOT A FRIEND.
THINGS ARE NEVER SO BAD.

Matemaatikas kordasime pikkuste mõõtmise teemat. Tunni alguses said väga hea vastamise eest hindeks 5: Margus, Erki ja Reelika. Väga tublid. Edasi õppisime uue osana TEISENDAMIST. Nüüd teame: 1CM= 10MM ja 1DM = 10CM ja 1M = 10DM ja 1M = 100CM. Matemaatika tund võttis enda alla ka loodusõpetuse tunni (järgmisel nädalal on siis üks loodusõpetuse tund matemaatika tunni asemel). Peep arvas , et mõnikord võib täitsa nii teha, sest teisendamine sai kohe päris selgeks ja see oli väga huvitav ka.
Eesti keele tunnis lugesid lapsed ette oma jutte eilsest pangaskäigust. Kersti toob ka oma jutu homme kaasa ning siis saame kogu klassi jutud ka siia ajaveebi ülesse panna. Kordasime üle täishääliku kolm pikkust ning asusime onu Ööbiku seenelkäigust jutustama.
Jutustamine pakkus lastele palju rõõmu ja elevust. Homme saame seda hindele vastata. Aitäh Carolile, kes ka kaaslastele sõbralikult ja ilusti selgitas, et JUTUSTAMINE ON SINU ENDA NÄGEMUS JUTUST. JA JUTUSTADA TULEB SEDA, MIDA LUGESID .

Homme hakkame meisterdama KAARTE, selleks palusin kaasa võtta (post)kaarte, kus oleks peal linde, laulukesi või midagi muud, mis on muusikaga seotud.

Neljapäeval sõidame pärast söögivahetundi väikeloomi vaatama. Bussisõidule kulub vähem kui 25 krooni, täpne summa selgitamisel.

Reedel on meie koolis õpetajate päev. Toimuvad tavalised tunnid, tunniplaani alusel. Õpetajaks on sellel päeval Lauri 9. klassist.

PS. Kas õpetajal on vaja vastata küsimusele: "Kas ma pean sinna piisonifarmi kaasa tulema?" Kas ma pean sellele vastama? Kas ma pean....?

esmaspäev, 1. oktoober 2007

KOLLANE ESMASPÄEV

Ilusa kuldkollase esmaspäeva kaks esimest tundi ootasime kannatlikult vihmasaju lõppu. Lugesime ka lugemikust plastiliinilugu ning onu Ööbiku seenelkäigust. Huvitavaid avastamisi pakkus SÕNA ESIMESE TÄISHÄÄLIKU PIKKUSE UURIMINE ja MUUTMINE.
Tänaseks olime kokku leppinud õppekäigu hansapanka. Bussi peale mineku ajaks oli päike säramas ja imeilus kuldne sügis saatis meid bussipeatusse.
Liinibussiga sõitmine oli tore.
Pangas uurisime Eestis käibel olevaid rahatähti ning paljude Euroopa riikide raha. Õppisime, et raha on maksevahend, mida on tänapäeval turvaline hoida pangas. Mida said SINA veel teada? Homseks kirjutavad lapsed jutu sellest, kuidas nad pangas käisid.
Poeskäigust saime kinnitust sellele, et matemaatikat on väga vaja õppida. Tagasiteel käis bussis hoogne täishäälikute pikkuse määramine. "Luubi all" olid sellised sõnad: JÄÄTIS, KRÕPS, JOOK, PUU, TEE, ROHI, BUSS...
Koolis ootas meid matemaatika tund ja lõunasöök.

Hullame VAHTRA - JA JALAKALEHTEDES.

See on ehtne UHTNA PÕHIKOOLI 2.klassis KÄIBEL OLEB 100kroonine.