teisipäev, 18. november 2008
ESIMESED PÄIKSEKIIRED SOOS
Kolmanda j a kuuenda klassi õpilased ja loodusõpetuse õpetajad kogunesid juba enne kella 8,00 koolimaja ette. Ilm oli jahe, kuid tuulitu. Taevas oli selge ja päike hakkas tõusma, pimedus taandus. Olime soojalt riietatud ja sõitsime koolibussiga metsale lähemale.
Looduses on alati meeldiv jalutada. Täna hommikul nägime kitsesid, kes põllul toitu käisid otsimas, kuid metsa tagasi läksid , kui meid märkasid. Metsatee ääres olid kõrged kuklase pesad. Kuklased armastavad soojust ja päikesevalgust, seetõttu on nad kergesti leitavad. Kuklased on oma pesakuhilas allapoole , isegi maapinnast allapoole sooja läinud - sipelgaid me ei näinud.
Metsaservas oli näha jahimeeste metsaloomade toitmise platsi: seal oli ka heina söötmise alus ja terade nõu. Jahimehed olid loomade vaatlemiseks sinna ehitanud ka punkri, mis asus puu otsas.
Julgemad ja suurema kingamustriga lapsed ( sest redel oli väga libe) käisid punkrit ka seestpoolt kaemas.
Lapsed, kellel olid soojad ja terved kummikud jalas, said päris kaugel soo laugaste juures ära käia. See oli väga põnev.
Tagasiteel leidsime ka põdra kolju, ülemine lõualuu oli täiesti terve ja hambad ilusti näha.
Tänane hommik oli väga tore. Lapsed olid uudishimulikud ja oskasid väga hästi metsas käituda.
esmaspäev, 17. november 2008
AVATUD KOOL - AVATUD TUND
Täna oli meie klassi matemaatika tundi kutsutud uudistama kõik õpetajad, kellel vähegi võimalust. Milliseid soovitusi ja märkusi sulle tehti:
1. Oled vakne ja usin - vahest liigagi vaikne. Ole aktiivsem, vasta rohkem!
2. Oled viisakas ja kannatlik.
3. Oled töökas, sul on korrektne vihik.
4. Peastarvutamine vajab harjutamist.
Soovin sulle toredat pärastlõunat.
JÄLGI EKOOLI - SEAL ON HUVITAVAT TEAVET SELLE NÄDALA SÜNDMUSTE KOHTA!!!!
OLE ELUGA KURSIS!
neljapäev, 13. november 2008
REEDE!
KIRJUTA OMA BLOGISSE järgmised lood ja lisa juurde pildid:
1. Milline oli sinu teine koolinädal? Mis sulle eriti meeldis? Mis jäi meelde? MIda õppisid? Mida teed uuel nädalal paremini?
2. Kirjuta MULJEID Zorbase esinemisest. Millega võlusid nad sind ära? :)
3. Sinu imeline jutt RÄSTIKUNA või NASTIKUNA tahab kindlasti avalikustamist. Kirjuta jutt ja lisa juurde pilt!
4. JUTT LEMMIKLOOMAST - kõik loeksid seda hea meelega. Kirjuta see ka siia.
SUL ON VEEL AEGA?
1. MINE PRANGLIMA - KORRU-JAGAMINE 1.tase 3X
2. VIIEVÕISTLUS , ületa oma senised tulemused.
UHH, oled olnud usin. Iga 10 minuti järel puhka silmi. Vaata aknast õue ja siruta jalgu ja selga.
KAUNIST ja KOSUTAVAT NÄDALAVAHETUST.
STAARID ON KÜLAS!
Uuri lähemalt meie klassi õpilaste blogist, mida nad Zorbase tegevuse kohta teada said.
Põnevat lugemist ja veel põnevamat kontserti!

See on MARGARITA RAUN. Tema loominguga oleme juba tuttavad hommikuringi lauludest.
kolmapäev, 12. november 2008
VALMISTUME ARENGUVESTLUSTEKS
VESTLUSEKS VALMISTUDES:
- 1. hindab õpilane ise oma õppimisharjumusi, õpitulemusi, huvitegevust (enesehinnangulehed klassijuhatajalt).
- 2. kirjutavad aineõpetajad kokkuvõtte õpilase arengust sellel õppeaastal. Vajadusel pakuvad aineõpetajad välja võimalusi õppeedukuse ja õpimotivatsiooni tõstmiseks.
- 3. täidab lapsevanem küsimustiku, mis aitab arenguvestlusel keskenduda lapsele olulistele küsimustele igapäeva koolitöös.
EDUKA KOOSTÖÖ NIMEL
klassijuhataja Jaana
neljapäev, 6. november 2008
ISADEPÄEVA OOTUSES....
Ta on sellel pildil lles väike, aga väga oma lapse nägu.
REEDESES ARVUTITUNNIS OLED USIN:
1. Sisened EKOOLI ja kirjutad PÄEVIKUSSE kõik hinded, mis sa sellel nädalal said. Õpetaja paneb päevikusse allkirjad.
2. Kirjutad BLOGISSE KOKKUVÕTTE sellest koolinädalast. Pane kümnesse lausesse see, midaõppisid, mis oli huvitav, mis oli raske, mida teed uuel nädalal paremini. Kirjuta kindlasti ka ujumisest.
3. BLOGISSE tuleb ka ilus SISSEKANNE ISADEPÄEVAST. Kirjuta isadepäeva AJALOOST, kuidas sai päev alguse, leia ilus PILT, kirjuta enda või otsi netist üks LUULETUS ja kirjuta, mida sina arvad isadepäevast. Kas ja miks on vaja seda tähistada?
4. PRANGLI, LAHENDA I-HARJUTUSI MATEMAATIKAS, EESTI KEELES, LOODUSÕPETUSES või INIMESEÕPETUSES.
5. Saada klassijuhatajale EMAIL - ilusate soovidega.
UJUMISTUND VINNIS
Ka neil, kes väiksese basseinis EDUSAMME TEGID, oli kokkuvõttes väga tore päev.
Ujumist tuleb aga KÕIKIDEL LASTEL VEEL HARJUTADA.
esmaspäev, 3. november 2008
teisipäev, 28. oktoober 2008
TEATRISKÄIK
LEIDSIN OMA LAUALT ILUSA JUTUKESE. REELIKA OLI SELLE MULLE JÄTNUD. SAATE KOHE SEDA LUGEDA.
"Me käisime täna teatris. Vaatasime "Onu Remuse lugusid". Selles loos oli rebane, jänes, mägraema, karuisa, karuema, kilpkonn, lehmatädi ja vaigunukk. Lugu rääkis sellest, kuidas jäneseonu rasvapüti tühjaks sõi. Mõnusa rasvapaja oli toonud rebasetädi. Rebaseonu hakkas rasvakaussi otsima, ta avastas, et see oli tühi. Rebane arvas, et opossumionu oli maitsva rasva ära söönud, aga tegelikult oli jäneseonu see, kes teised üle kavaldas ja rasva nahka pistis. Jänes ja rebane tegid teineteisele vingerpusse.
Selles loos meeldisid mulle kõige enam jänes, rebane, opossum ja kilpkonn. Näidendil oli ka üks vaheaeg. Etendus oli vahva.
Ma ostsin endale kava ka . Kava oli tegelikult hoopis lauamäng.
Nii tore oli kodus memorimängu tuttavate tegelastega edasi mängida. "
neljapäev, 23. oktoober 2008
ONU REMUSE LOOD
See on lavastaja! Mis ta nimi nüüd oliogi?
Meil oli äraütlemata tore teatriskäik. Külastasime Rakvere teatrit ja nautisime etendust " Onu Remuse lood". Esimeseks suureks üllatuseks oli see, kui kava asemel saime osta laheda MEMORI-MÄNGU. Tüki lavastaja oli Jaanika Juhanson. Mulle meeldis kõige rohkem Indrek Apinise kehastatud opossumionu. See näitleja mängis VÄGA HÄSTI. Kui nüüd kavalehte mängu tagaküljelt uskuda, mängis sama näitleja veel ka VAIGUNUKKU ja KARUEMA.
Kahjuks ei ole veel kõik väikesed teatrikülastajad kuulnud, et teatris ei tohiks joosta ega kõva häälega karjuda.... kui sa just laval pole... :) Õnneks olid meie klassi õpilased VÄGA KENASTI KÄITUVAD PRINTSESSID JA NOORMEHED. (Eksimusi siiski oli ka.... nimesid siin ei nimeta).
Kokkuvõttes võin öelda, et Rakvere teatri nägemus onu Remuse lugudest mulle täitsa meeldis. Mulle meeldis, et laval oli möll ja tagaajamine ja tegevus. Oli palju naerda ja muheleda - nii suurele kui ka väikesele. Kurvaks tegi see, et oli palju kiusamist ja teistele haiget tegemist. Vägivald on nõme.
Ootan huviga homset koolipäeva, sest tahan kangesti teada, mida teie LAPSED etendusest arvasite.
Kohtumiseni
:)
reede, 17. oktoober 2008
VAID VEEL NÄDALAKE ON JÄÄNUD VEERANDI LÕPUNI
Meie töökohtumistest Hispaanias räägin ma sulle kindlasti veel.
Olen ka väga rõõmus, et saan koolis olla ja tööd teha. See on suur õnn !
Kuna esimene veerand saab kohe läbi, tuleb olla hoolikas ja jälgida, millised on sinu hinded. Millised tööd on sul tegemata? Millised tööd tuleb uuesti ära õppida ja uuesti vastata.
Tulemas on arvutiring. Tänases tunnis teed sa ise oma tööd. Püüa tunni lõpuks kõik ülesanded valmis saada.
Täna on sul järgmised ülesanded:
OMA BLOGISSE
1. KIRJUTA JUTUKE ENDAST eesti keeles. Kirjuta endast ka inglise keeles - nii palju kui oskad.
2. KIRJUTA HÄRRA HUU JUTT ja otsi juurde sobiv pilt ka. Tee pilt väikse(ma)ks! Kui sul on kodune töö kenasti tehtud, saad vihikust vaadata. Kirjuta vähemalt 20 lauset.
SÕPRADE BLOGIDESSE
3. Loe sõprade viimaseid postitusi. Kirjuta vähemalt 5 klassikaaslasele kommentaar jutu alla.
4. Vasta oma klassikaaslaste kommentaaridele (vähemalt kolmele).
EKOOL
5. Kirjuta esmaspäevane õppimine päevikusse.
6. Kirjuta päevikusse, millised tööd on sul veel tegemata, mida pead uuesti õppima ja taas vastama.
MIKSIKE
7. logi sisse - MINU MIKSIKE - 3.klass INIMESEÕP - 3.EESTI ja naaberriigid - I-HARJUTUSED - 3 KAS TUNNED EESTI INIMESI?
8. Mine PRANGLIMA - TEE VIIEVÕISTLUST
Soovin sulle ILUSAT NÄDALAVAHETUST.
KOHTUMISENI ESMASPÄEVAL
Õp. Jaana
esmaspäev, 6. oktoober 2008
TEISIPÄEVASES ARVUTITUNNIS
Title lahtrisse ehk pealkirjaks pane
"SÜGISENE LOODUS"
Vaata aknast välja . Kirjelda Eestimaa loodust sügisel.
Sind aitavad järgmised küsimused. Vasta neile täislausetega.
1. Mida näed, kui vaatad õue?
2. Millised on puud? Millised on põõsad? Milliseid taimi on näha?
3. Millised sügisesed lilled õitsevad?
4. Mida sulle sügisel teha meeldib?
5. Mida teevad sinu pereliikmed sügisel?
6. Mida tehti vanasti sügisel?
7. Milliste värvidega joonistaksid pildi?
8. Kirjuta neljarealine luuletus tänasest sügisesest ilmast.
Otsi internetist pilt, mis SOBIB sinu loo juurde.
MEIE KLASSIS ON KIRJANIK!?!?!?!?
Nende kahe õpilase kirjutised on raamatus. Tervel klassil oli selle uudise üle väga hea meel.
KÜLL ON TEGELASI !
kolmapäev, 24. september 2008
Olge terved!
Nagu sa tead, olen ma haige. Leban voodis ja võtan iga paari tunni tagant rohte. Loodan, et järgmisel nädalal saan taas teiega koos olla.
Loodan väga, et näitate õpetaja Margitile oma parimat külge. Jätke endast ikka hea mulje.
Sa oskad oma blogisse sisse logida ja sinna kirjutada. Mind rõõmustab väga, kui sa selle nädala kohta mõned laused kirjutad. Kirjuta , mis sul sellest nädalast kõige rohekm on meelde jäänud? Mida huvitavat oled teinud? Mida huvitavat avastanud või õppinud?
Ootan huviga!
Kõike paremat,
kohtumiseni
õpetaja Jaana
reede, 19. september 2008
KLASSIÕHTU OOTUSES
Koolipäeva lõppu ootasime täna isegi väga. Mitte et koolipäeval oleks midagi viga olnud, kuid klassiõhtu ju ootamas....
Hetkel oleme arvutiklassis ja kohe pärast arvutiringi me minema hakkamegi. Adriani tore pere on juba ootamas :)
Kõike kaunist,
kohtumiseni esmaspäeval.
neljapäev, 18. september 2008
reede, 12. september 2008
KILPKONNAL ON KIIRE
Ettevalmistused käisid kiirelt. Osa lapsi käis poes ja tõi näksimiseks midagi, osa lapsi käis aias lilli korjamas, et oleks ilus lauale panna ja mõnel lapsel oli isegi endatoodud maiustused lauale panna. Lauake sai ilus ja istuda oli mugav. Seltskonda lõbustas ja kilpkonn. Kilpkonn hoidis aga inimestest eemale ja pilte eriti ei vaadanud. Lapsed vaatasid aga suure huviga suvise motikareisi meenutusi.
Suur aitäh, et minuga täna pärastlõunal koos istusite. Kahjuks on Peep haige ja tema meie juures olla ei saanud. Soovin talle head paranemist.
Toredat nädalavahetust, ma pean nüüd ka lippama, sest kilpkonnake tahab kapitaha tagasi.
Kohtumiseni esmaspäeval.
:J
neljapäev, 11. september 2008
TEEME KAASA!!!!
kolmapäev, 10. september 2008
Kohtumiseni
LASTEVANEMATE KOOSOLEK
Uhtna Põhikooli 3.klassis.
Ootan Teid 11.september 2008 , kell 18.30 meie klassi .
Oodatud on kõik Teie küsimused ja ettepanekud
Keskendume järgmistele TEEMADELE:
1. Comeniuse koostööprojekt – kohustused, võimalused.
2. Huvitegevus koolis. HUVIKOOLID. Millega võiks veel tegeleda Teie laps?
3. Tunniplaan 3.klassis. Kodused ülesanded.
4. Oskused 3.klassi lõpuks. Tasemetööd.
5. Kooli sisekorra eeskiri.
6. Koostöö logopeedi, psühholoogi, sotsiaalpedagoogi, huvijuhi, aineõpetajaga.
7. Arenguvestlused sügisel 2008. Mida ootate arenguvestluselt?
Lugupidamisega,
Õp. Jaana
esmaspäev, 8. september 2008
Kuldne esmaspäev
Selline ongi siis sügis: kirju, ilus, tuuline.
Head rahvusvahelist kirjaoskuse päeva.
laupäev, 6. september 2008
neljapäev, 4. september 2008
Esimene neljapäev
Kahjuks ei olnud kõikidel lastel ÕPIKUTEL PABERIT ümber või oli RAAMAT, TV hoopis kodus. Palun OLE HOOLSAM JA KANNA OMA KOOLIASJAD IKKA KAASAS.
Täna käis meil külas ka logopeed, kes tegi testetteütluse, tulemused saame teada nädala pärast. Järgmisel neljapäeval selgub ka see, kellel tuleb logopeedi juures käima hakata.
VAATA EKOOLIST veelkord üle, midakodus tegema pidid, et homme tuleks ilus reede.
kolmapäev, 3. september 2008
teisipäev, 2. september 2008
KAUNIST TEISIPÄEVA!
Teiseks tunniks oli meie esimene ingliskeele tund õpetaja Aire Koksiga. Tund meeldis lastele väga.
Kolmanda ja osaksese ka neljandast tunnist veetsime arvutiklassis. Meie klassis on nüüd koguni seitsmel lapsel olemas oma ajaveeb. Väga tublid! Loodetavasti on õige pea need kõigil olemas.
Emakeele tunnis õppisime pähe vahva luuletuse. Selle luuletusega lähme juba homme külla esimesele klassile ja õpetaja Kadrile.
Rahulikku pärastlõunat ja kohtumiseni homme.
esmaspäev, 1. september 2008
ÕPPIMINE KESTAB KOGU ELU
Kuidas sinul täna koolis läks?
Mida sina täna õppisid?
Kas sa õppisid seda, et on vaja lugeda osata?
Muidu ei saa teada, kuidas oleks võimalik Lapimaale kaasa sõita.
Kas sa õppisid seda, et on vaja küsimust kuulata ja selgelt vastata.
Muidu me ei teaks , et Adrianil on ka teine eesnimi.
Kas sa õppisid seda, et viisakas olla on popp?
Muidu sa poleks saanud tunda, kui tore on klassikaaslase kõrval saali minna ja söögilauas peeneid roogasid maitsta.
KES TARGAKS TAHAB SAADA....
.... SEE...................................................................... (kuidas sina selle lause lõpetad?)
Päikselist esimest koolipäeva kogu sinu toredale perele.
Sinu õpetaja Jaana.
reede, 29. august 2008
Tere, armsad 3. klassi lapsed!
10.45 LAPSED KOGUNEVAD KLASSI /VANEMAD JA KÜLALISED SAALI
11.00 PIDULIK AVAAKTUS
12.00 KLASSIJUHATAJA TUND (VÕTA KAASA: pinal, päevik, rõõmus naeratus sõbrale:)
12.45 PIDULIK LÕUNASÖÖK
13.30 BUSSIRINGID KOJU
*** KUNDAS TOIMUB SUUR SUVELÕPU FUN (esinevad noored muusikud ja HU? Pidu on tasuta), sinna saab sõita BUSSIGA 13.30 (Ubja kaudu), pidu lõppeb kell 21.00.
NB! KAASA TOO:
* 100 krooni garderoobi kapi tagatisraha
* 50 krooni klassi ühiskassasse
esmaspäev, 4. august 2008
Ohh, kooliaeg!
Loodetavasti on Sul siiani olnud VÄGA TORE SUVEVAHEAEG!!! Ja kui aus olla, siis seda jätkub veel tervelt 25 päevaks. Sul on võimalus oma suveplaane täide viia küll ja küll...
Siiski pole kaugel enam sinu esimene koolipäev kolmanda klassi õpilasena.
Ettevalmistusi saad teha juba aegsasti.
VAJAMINEVAD ÕPPEVAHENDIDLoomulikult on paljud asjad sul eelmistest aastatest alles. Vaata need üle, enne kui uusi ostma hakkad.
1. KOOLIKOTT peaks olema kõvendatud tagaosaga, sest pehmes kotis lagunevad õpikud ja vihikud kergesti. Samuti peab koolikott olema piisavalt suur, et sinna mahuks A4 suuruseline mapp töölehtede jaoks.
ÕPILASPÄEVIK PEAB kestma kogu õppeaasta. Sellist päevikut on küll raskem kaasas kanda kui õhukest, aga selle eest on vajalik informatsioon ühes kohas koos. Päevik peaks sisaldama võimalikult vähe kõrvalist teavet (kõikvõimalikud pildid jne). Eelistada tuleks kuupäevadega ning laiema reavahega päevikuid, sest neisse on mugavam kirjutada.
PINAL peaks olema pehmest materjalist. Kõvas pinalis asjad kolisevad ja pliiatsite söed lähevad kergesti katki. Eelmisel aastal oli mõnel meie klassi õpilasel ka mitu pinalit: üks värvipliiatsitele ja vildikatele ja teine harilikele, joonlauale ja tintenpennile. Mõtle, kuidas mahutad sina kõik kirjatarbed korralikult ära?
HARILIKUD PLIIATSID (3-4 tk) parimad on keskmise pehmusega 2M , sobivad ka HB tugevusega. Soovitan ühe ka klassi sahtlisse jätmiseks varuda.
SININE TINTENPEN (3tk)- tunnitöö kirjutamiseks. Soovitan ühe ka klassi sahtlisse jätmiseks varuda.
PLIIATSITERITAJA (võimalusel prahikogujaga).NB! Ka sellel kooliaastal on PLIIATSITERITAMINE SIISKI ÜKS OLULISTEST KODUSTEST ÜLESANNETEST!!!!
KUSTUTUSKUMM.
VÄRVIPLIIATSID - ei ole vaja väga suurt komplekti, piisab kuuesest.
KÄÄRID, väike LIIMIPULK pinalisse.
JOONLAUD (2tk). 15-20 cm, mis on alati pinalis ning teine pikem joonlaud läbipaistmatu (soovitavalt puidust) 30 cm.
VAHETUSJALATSID. EI SOBI väga pehmed sussid, ka tossud EI OLE VAHETUSJALATSID, sest need kipuvad umbsed olema. Lapse jalale on parimad tagant kinnised kingad.
PABERKÄTERÄTIKURULL (2tk), pakk pabertaskurätikuid koolikotti ja sahtlisse.
Kunstiõpetuseks vajad A3 SUURT PAKSEMAT PABERIT 20 lehte (Birgitil ja Kerstil pole kohe vaja tuua, on eelmisest aastast üle); A4 JOONISTUSPLOKKI 40 lehte (Carolil, Ketlinil, Reelikal, Katrinil pole kohe vaja tuua, on eelmisest aastast üle).
Suurem hele ja ilma mustrita KRUUS, teelusikas, KÄTERÄTIK.
VIHIKUD – üks õhuke JOONELINE vihik 16jooneline ja teine 20 jooneline (Reelikal pole vaja tuua); 2 RUUDULIST vihikut (Erkil, Peebul pole vaja tuua).
KEHALISE KASVATUSE TUNNIKS sobivad riided ja jalanõud, riidest kott. Tunnid toimuvad saalis, staadionil, ujulas.
ÜMBRISPABER ja kaitsekile õpikutele.
MAPID töölehtede koju ja kooli viimiseks, kuhu mahuks õhuke kiirköitja.
Imekaunist suvepuhkuse jätku!
Kohtumiseni! Õpetaja Jaana
PS!
Mul oli Ene Turro käest väga hea kuulda, et meie klassi õpilased on usinasti KOOLIAIAS tööl käinud. TUBLID!
esmaspäev, 2. juuni 2008
KAUNIST SUVEPUHKUST KÕIGILE!
Reelika ema Diana sõnul oli see vääriline ja ilus punkt meie töisele kooliaastale.
kolmapäev, 28. mai 2008
teisipäev, 27. mai 2008
VIIVA LA SPANJA .... :D
Nii tore on taas kodus olla ja väga mõnus on oma klassi tulla. Meil oli aga ülitore reis, sellest räägime kindlasti nii mõneski tunnis.
Mõningad meenutused kaugelt maalt ka piltidena.
Toredat viimast koolinädalat kõigile.
ESMASPÄEV, 26.mai
Täna oli õpetaja jälle koolis. Ta oli nädal aega HISPAANIAS. Ta rääkis tervele klassile, mida nad seitsme õpetajaga seal tegid. Meil oli väga huvitav neid pilte vaadata. Kogunemisel öeldi, et see on viimane koolinädal.
Õpetaja oli kaasa toonud huvitavad kaardid,need olid meie sõbrad. Me lugesime kirjad läbi ja hakkasime vastu kirjutama ja joonistama.
Täna on väljas väga soe ilm.
Tervitustega, Julia