teisipäev, 18. november 2008

FOTOJAHT





ESIMESED PÄIKSEKIIRED SOOS

Täna oli väga ilus hilissügisene hommik. Õpetaja Tõnu sõnul oli külmakraade lausa 2. See tähendab, et termomeeter näitas -2C järgi.
Kolmanda j a kuuenda klassi õpilased ja loodusõpetuse õpetajad kogunesid juba enne kella 8,00 koolimaja ette. Ilm oli jahe, kuid tuulitu. Taevas oli selge ja päike hakkas tõusma, pimedus taandus. Olime soojalt riietatud ja sõitsime koolibussiga metsale lähemale.
Looduses on alati meeldiv jalutada. Täna hommikul nägime kitsesid, kes põllul toitu käisid otsimas, kuid metsa tagasi läksid , kui meid märkasid. Metsatee ääres olid kõrged kuklase pesad. Kuklased armastavad soojust ja päikesevalgust, seetõttu on nad kergesti leitavad. Kuklased on oma pesakuhilas allapoole , isegi maapinnast allapoole sooja läinud - sipelgaid me ei näinud.
Metsaservas oli näha jahimeeste metsaloomade toitmise platsi: seal oli ka heina söötmise alus ja terade nõu. Jahimehed olid loomade vaatlemiseks sinna ehitanud ka punkri, mis asus puu otsas.
Julgemad ja suurema kingamustriga lapsed ( sest redel oli väga libe) käisid punkrit ka seestpoolt kaemas.
Lapsed, kellel olid soojad ja terved kummikud jalas, said päris kaugel soo laugaste juures ära käia. See oli väga põnev.
Tagasiteel leidsime ka põdra kolju, ülemine lõualuu oli täiesti terve ja hambad ilusti näha.
Tänane hommik oli väga tore. Lapsed olid uudishimulikud ja oskasid väga hästi metsas käituda.

esmaspäev, 17. november 2008

AVATUD KOOL - AVATUD TUND

Iga õpetaja on oma ala asjatundja. Meie koolis töötab ligi 20 õpetajat - paarkümmend proffi ühe katuse all.
Täna oli meie klassi matemaatika tundi kutsutud uudistama kõik õpetajad, kellel vähegi võimalust. Milliseid soovitusi ja märkusi sulle tehti:
1. Oled vakne ja usin - vahest liigagi vaikne. Ole aktiivsem, vasta rohkem!
2. Oled viisakas ja kannatlik.
3. Oled töökas, sul on korrektne vihik.
4. Peastarvutamine vajab harjutamist.

Soovin sulle toredat pärastlõunat.
JÄLGI EKOOLI - SEAL ON HUVITAVAT TEAVET SELLE NÄDALA SÜNDMUSTE KOHTA!!!!
OLE ELUGA KURSIS!

neljapäev, 13. november 2008

REEDE!

Õnnitlen ! Ilus koolinädal on läbi!
KIRJUTA OMA BLOGISSE järgmised lood ja lisa juurde pildid:
1. Milline oli sinu teine koolinädal? Mis sulle eriti meeldis? Mis jäi meelde? MIda õppisid? Mida teed uuel nädalal paremini?
2. Kirjuta MULJEID Zorbase esinemisest. Millega võlusid nad sind ära? :)
3. Sinu imeline jutt RÄSTIKUNA või NASTIKUNA tahab kindlasti avalikustamist. Kirjuta jutt ja lisa juurde pilt!
4. JUTT LEMMIKLOOMAST - kõik loeksid seda hea meelega. Kirjuta see ka siia.

SUL ON VEEL AEGA?

1. MINE PRANGLIMA - KORRU-JAGAMINE 1.tase 3X

2. VIIEVÕISTLUS , ületa oma senised tulemused.


UHH, oled olnud usin. Iga 10 minuti järel puhka silmi. Vaata aknast õue ja siruta jalgu ja selga.

KAUNIST ja KOSUTAVAT NÄDALAVAHETUST.

STAARID ON KÜLAS!

Homme on väga põnev koolipäev. Meile tulevad külla väga kuulsad muusikud. Ansambel ZORBAS on terve tunni meie päralt!


Uuri lähemalt meie klassi õpilaste blogist, mida nad Zorbase tegevuse kohta teada said.


Põnevat lugemist ja veel põnevamat kontserti!


See on MARGARITA RAUN. Tema loominguga oleme juba tuttavad hommikuringi lauludest.

kolmapäev, 12. november 2008

VALMISTUME ARENGUVESTLUSTEKS

Arenguvestluseks palun ette teatada, millal on TEILE SOBIVAIM AEG (ajavahemikust 17.11 kuni 8.12.2008).
VESTLUSEKS VALMISTUDES:

- 1. hindab õpilane ise oma õppimisharjumusi, õpitulemusi, huvitegevust (enesehinnangulehed klassijuhatajalt).

- 2. kirjutavad aineõpetajad kokkuvõtte õpilase arengust sellel õppeaastal. Vajadusel pakuvad aineõpetajad välja võimalusi õppeedukuse ja õpimotivatsiooni tõstmiseks.

- 3. täidab lapsevanem küsimustiku, mis aitab arenguvestlusel keskenduda lapsele olulistele küsimustele igapäeva koolitöös.

EDUKA KOOSTÖÖ NIMEL

klassijuhataja Jaana

Meisterdame jõulukaarte ja ....

neljapäev, 6. november 2008

ISADEPÄEVA OOTUSES....

VIKTORIINIKÜSIMUS. Kelle issi see on?
Ta on sellel pildil lles väike, aga väga oma lapse nägu.
REEDESES ARVUTITUNNIS OLED USIN:
1. Sisened EKOOLI ja kirjutad PÄEVIKUSSE kõik hinded, mis sa sellel nädalal said. Õpetaja paneb päevikusse allkirjad.
2. Kirjutad BLOGISSE KOKKUVÕTTE sellest koolinädalast. Pane kümnesse lausesse see, midaõppisid, mis oli huvitav, mis oli raske, mida teed uuel nädalal paremini. Kirjuta kindlasti ka ujumisest.
3. BLOGISSE tuleb ka ilus SISSEKANNE ISADEPÄEVAST. Kirjuta isadepäeva AJALOOST, kuidas sai päev alguse, leia ilus PILT, kirjuta enda või otsi netist üks LUULETUS ja kirjuta, mida sina arvad isadepäevast. Kas ja miks on vaja seda tähistada?

4. PRANGLI, LAHENDA I-HARJUTUSI MATEMAATIKAS, EESTI KEELES, LOODUSÕPETUSES või INIMESEÕPETUSES.

5. Saada klassijuhatajale EMAIL - ilusate soovidega.

UJUMISTUND VINNIS

Ujumine meeldib ikka kõikidele lastele! See on nii tore. Loomulik on, kui alguses ikka peljatakse ja basseiniäärest kiputakse kinni hoidma. Ujumistreener arvas, et meie klassi lapsed ei oska eriti hästi ujuda, kuna me oleme juba 15 tundi harjutanud.... AGA EI! Me ju alles kõige rohkem viiendat tundi ujumas. Kui treener seda kuulis, et me alles päris algajad - EI OLNUD TA KIIDUSÕNADEGA KITSI. Lapsed olid tublid, usinad ja vaprad ujujad.
Ka neil, kes väiksese basseinis EDUSAMME TEGID, oli kokkuvõttes väga tore päev.
Ujumist tuleb aga KÕIKIDEL LASTEL VEEL HARJUTADA.

esmaspäev, 3. november 2008

teisipäev, 28. oktoober 2008

Pilte viimasest koolinädalast

Luuletuste lugemine viimasel koolipäeval.

TEATRISKÄIK


LEIDSIN OMA LAUALT ILUSA JUTUKESE. REELIKA OLI SELLE MULLE JÄTNUD. SAATE KOHE SEDA LUGEDA.
"Me käisime täna teatris. Vaatasime "Onu Remuse lugusid". Selles loos oli rebane, jänes, mägraema, karuisa, karuema, kilpkonn, lehmatädi ja vaigunukk. Lugu rääkis sellest, kuidas jäneseonu rasvapüti tühjaks sõi. Mõnusa rasvapaja oli toonud rebasetädi. Rebaseonu hakkas rasvakaussi otsima, ta avastas, et see oli tühi. Rebane arvas, et opossumionu oli maitsva rasva ära söönud, aga tegelikult oli jäneseonu see, kes teised üle kavaldas ja rasva nahka pistis. Jänes ja rebane tegid teineteisele vingerpusse.
Selles loos meeldisid mulle kõige enam jänes, rebane, opossum ja kilpkonn. Näidendil oli ka üks vaheaeg. Etendus oli vahva.
Ma ostsin endale kava ka . Kava oli tegelikult hoopis lauamäng.
Nii tore oli kodus memorimängu tuttavate tegelastega edasi mängida. "

neljapäev, 23. oktoober 2008

ONU REMUSE LOOD

See on lavastaja! Mis ta nimi nüüd oliogi?

Meil oli äraütlemata tore teatriskäik. Külastasime Rakvere teatrit ja nautisime etendust " Onu Remuse lood". Esimeseks suureks üllatuseks oli see, kui kava asemel saime osta laheda MEMORI-MÄNGU. Tüki lavastaja oli Jaanika Juhanson. Mulle meeldis kõige rohkem Indrek Apinise kehastatud opossumionu. See näitleja mängis VÄGA HÄSTI. Kui nüüd kavalehte mängu tagaküljelt uskuda, mängis sama näitleja veel ka VAIGUNUKKU ja KARUEMA.
Kahjuks ei ole veel kõik väikesed teatrikülastajad kuulnud, et teatris ei tohiks joosta ega kõva häälega karjuda.... kui sa just laval pole... :) Õnneks olid meie klassi õpilased VÄGA KENASTI KÄITUVAD PRINTSESSID JA NOORMEHED. (Eksimusi siiski oli ka.... nimesid siin ei nimeta).
Kokkuvõttes võin öelda, et Rakvere teatri nägemus onu Remuse lugudest mulle täitsa meeldis. Mulle meeldis, et laval oli möll ja tagaajamine ja tegevus. Oli palju naerda ja muheleda - nii suurele kui ka väikesele. Kurvaks tegi see, et oli palju kiusamist ja teistele haiget tegemist. Vägivald on nõme.
Ootan huviga homset koolipäeva, sest tahan kangesti teada, mida teie LAPSED etendusest arvasite.
Kohtumiseni
:)

reede, 17. oktoober 2008

VAID VEEL NÄDALAKE ON JÄÄNUD VEERANDI LÕPUNI

Ma olen väga rõõmus, et olen taas Eestimaal. Kodus on ikka kõige parem olla. Meie Comeniuse projektireis Hispaaniasse oli ka tore. Reisil saime palju ingliskeeles rääkida, kohtuda uute ja huvitavate inimestega ja tutvuda kohaliku kultuuriga.
Meie töökohtumistest Hispaanias räägin ma sulle kindlasti veel.
Olen ka väga rõõmus, et saan koolis olla ja tööd teha. See on suur õnn !
Kuna esimene veerand saab kohe läbi, tuleb olla hoolikas ja jälgida, millised on sinu hinded. Millised tööd on sul tegemata? Millised tööd tuleb uuesti ära õppida ja uuesti vastata.
Tulemas on arvutiring. Tänases tunnis teed sa ise oma tööd. Püüa tunni lõpuks kõik ülesanded valmis saada.
Täna on sul järgmised ülesanded:
OMA BLOGISSE
1. KIRJUTA JUTUKE ENDAST eesti keeles. Kirjuta endast ka inglise keeles - nii palju kui oskad.
2. KIRJUTA HÄRRA HUU JUTT ja otsi juurde sobiv pilt ka. Tee pilt väikse(ma)ks! Kui sul on kodune töö kenasti tehtud, saad vihikust vaadata. Kirjuta vähemalt 20 lauset.
SÕPRADE BLOGIDESSE
3. Loe sõprade viimaseid postitusi. Kirjuta vähemalt 5 klassikaaslasele kommentaar jutu alla.
4. Vasta oma klassikaaslaste kommentaaridele (vähemalt kolmele).
EKOOL
5. Kirjuta esmaspäevane õppimine päevikusse.
6. Kirjuta päevikusse, millised tööd on sul veel tegemata, mida pead uuesti õppima ja taas vastama.
MIKSIKE
7. logi sisse - MINU MIKSIKE - 3.klass INIMESEÕP - 3.EESTI ja naaberriigid - I-HARJUTUSED - 3 KAS TUNNED EESTI INIMESI?
8. Mine PRANGLIMA - TEE VIIEVÕISTLUST

Soovin sulle ILUSAT NÄDALAVAHETUST.
KOHTUMISENI ESMASPÄEVAL
Õp. Jaana

esmaspäev, 6. oktoober 2008

TEISIPÄEVASES ARVUTITUNNIS

Kirjuta oma blogisse jutt.
Title
lahtrisse ehk pealkirjaks pane
"SÜGISENE LOODUS"
Vaata aknast välja . Kirjelda Eestimaa loodust sügisel.
Sind aitavad järgmised küsimused. Vasta neile täislausetega.
1. Mida näed, kui vaatad õue?
2. Millised on puud? Millised on põõsad? Milliseid taimi on näha?
3. Millised sügisesed lilled õitsevad?
4. Mida sulle sügisel teha meeldib?
5. Mida teevad sinu pereliikmed sügisel?
6. Mida tehti vanasti sügisel?
7. Milliste värvidega joonistaksid pildi?
8. Kirjuta neljarealine luuletus tänasest sügisesest ilmast.

Otsi internetist pilt, mis SOBIB sinu loo juurde.


MEIE KLASSIS ON KIRJANIK!?!?!?!?

Kui mäletad, siis eelmisel õppeaastal osalesime jutuvõistlusel. Peamiselt inimeseõpetuse tunnis kirjutasime jubedaid jutte. saatsime need ka võistlusele. Parimad jutud lubati ka trükkimisele saata ja raamatukaante vahele panna. Täna tuli Uhtna Põhikooli kolm pakikest. Esimese paki sees oli sellise kaanepildiga väike , armas juturaamat õp. Jaana Vollile, teine raamatuke Margus Pärnametsale ja kolmas Mari-Liinu Kullamäele.
Nende kahe õpilase kirjutised on raamatus. Tervel klassil oli selle uudise üle väga hea meel.

KÜLL ON TEGELASI !





Käes on taas imeilus ja päikseline esmaspäev. Õues on kuldne sügis. Uut koolinädalat alustasime juturaamatu lugemisega . Tutvusime toredate tegelastega. Eriti paistis klassis silma, et loetakse rõõmuga kohustuslikku kirjandust.
Järgnevalt ka mõned pildid lastest ja nende lemmikraamatutest.



kolmapäev, 24. september 2008

Olge terved!

Tere!
Nagu sa tead, olen ma haige. Leban voodis ja võtan iga paari tunni tagant rohte. Loodan, et järgmisel nädalal saan taas teiega koos olla.
Loodan väga, et näitate õpetaja Margitile oma parimat külge. Jätke endast ikka hea mulje.
Sa oskad oma blogisse sisse logida ja sinna kirjutada. Mind rõõmustab väga, kui sa selle nädala kohta mõned laused kirjutad. Kirjuta , mis sul sellest nädalast kõige rohekm on meelde jäänud? Mida huvitavat oled teinud? Mida huvitavat avastanud või õppinud?
Ootan huviga!
Kõike paremat,
kohtumiseni
õpetaja Jaana

reede, 19. september 2008

KLASSIÕHTU OOTUSES

Täna on meie armsal Enel sünnipäev. Küll tal oli hea meel meie luuletuste ja lillede üle. Usute, tal olid lausa õnnepisarad silmis!
Koolipäeva lõppu ootasime täna isegi väga. Mitte et koolipäeval oleks midagi viga olnud, kuid klassiõhtu ju ootamas....
Hetkel oleme arvutiklassis ja kohe pärast arvutiringi me minema hakkamegi. Adriani tore pere on juba ootamas :)
Kõike kaunist,
kohtumiseni esmaspäeval.

neljapäev, 18. september 2008

reede, 12. september 2008

ILUSAT NÄDALAVAHETUST SULLE

KILPKONNAL ON KIIRE

Mul käisid täna külalised. Mul polegi veel siin Uhtnas korraga nii palju külalisi käinud. Mul käisid külas Getter, Ketlin, Carol, Reelika, Regina, Kersti, Katrin, Birgit, Julia, Margus, Erki, Adrian ja Margit. Mul oli nende seltskonna üle väga hea meel. Juba kooli esimesest päevast peale pidasime plaani, et peaks õpetajal külas ära käima. Täna oli siis see õnnelik päev.
Ettevalmistused käisid kiirelt. Osa lapsi käis poes ja tõi näksimiseks midagi, osa lapsi käis aias lilli korjamas, et oleks ilus lauale panna ja mõnel lapsel oli isegi endatoodud maiustused lauale panna. Lauake sai ilus ja istuda oli mugav. Seltskonda lõbustas ja kilpkonn. Kilpkonn hoidis aga inimestest eemale ja pilte eriti ei vaadanud. Lapsed vaatasid aga suure huviga suvise motikareisi meenutusi.
Suur aitäh, et minuga täna pärastlõunal koos istusite. Kahjuks on Peep haige ja tema meie juures olla ei saanud. Soovin talle head paranemist.
Toredat nädalavahetust, ma pean nüüd ka lippama, sest kilpkonnake tahab kapitaha tagasi.
Kohtumiseni esmaspäeval.
:J

neljapäev, 11. september 2008

TEEME KAASA!!!!

Üle Eesti on toimumas erinevaid võistlusi. Meie klass otsustas osa võtta fotokonkursist: "MINU KOOLITEE" ja "LUGEMAS LEMMIKRAAMATUT", samuti kirjutame ilusad jutukesed meie spordipäevast, et saata paremad samateemalsiele võistlusele. Julget pealehakkamist ja TEEME ÄRA!

kolmapäev, 10. september 2008

Kohtumiseni

LASTEVANEMATE KOOSOLEK

Uhtna Põhikooli 3.klassis.

Ootan Teid 11.september 2008 , kell 18.30 meie klassi .

Oodatud on kõik Teie küsimused ja ettepanekud

Keskendume järgmistele TEEMADELE:

1. Comeniuse koostööprojekt – kohustused, võimalused.

2. Huvitegevus koolis. HUVIKOOLID. Millega võiks veel tegeleda Teie laps?

3. Tunniplaan 3.klassis. Kodused ülesanded.

4. Oskused 3.klassi lõpuks. Tasemetööd.

5. Kooli sisekorra eeskiri.

6. Koostöö logopeedi, psühholoogi, sotsiaalpedagoogi, huvijuhi, aineõpetajaga.

7. Arenguvestlused sügisel 2008. Mida ootate arenguvestluselt?


Lugupidamisega,

Õp. Jaana

esmaspäev, 8. september 2008

Kuldne esmaspäev

Täna sai avalöögi kooliaasta teine nädal. Päike piilub rõõmsasti ruloo vahelt, kärbsed trügivad vägisi käekirju uudistama, herilased on kindlad, et just meie klassis on moosi...., lugemispalad on 5+ õpitud, vihikud ununevad koju, uus projekt algab ....
Selline ongi siis sügis: kirju, ilus, tuuline.
Head rahvusvahelist kirjaoskuse päeva.

neljapäev, 4. september 2008

Reelika joonistas meie klassi pildid .



Esimene neljapäev

Tänane koolipäev oli väga töine ja kiire. Matemaatika tunnis tuletasime meelde mõisted:LIIDETAV, LIIDETAV, SUMMA, VAHE, VÄHENDATAV, VÄHENDAJA. Ole hea, otsi välja pliiats ja paber ning pane need mõisted õigesti ritta. Kui sul on olemas oma ajaveeb, saad saata ka siia kommentaari ja kirjutada sinna + ja - märgiga need sõnad üles. Jään huviga ootama.
Kahjuks ei olnud kõikidel lastel ÕPIKUTEL PABERIT ümber või oli RAAMAT, TV hoopis kodus. Palun OLE HOOLSAM JA KANNA OMA KOOLIASJAD IKKA KAASAS.
Täna käis meil külas ka logopeed, kes tegi testetteütluse, tulemused saame teada nädala pärast. Järgmisel neljapäeval selgub ka see, kellel tuleb logopeedi juures käima hakata.
VAATA EKOOLIST veelkord üle, midakodus tegema pidid, et homme tuleks ilus reede.

teisipäev, 2. september 2008

Tänasest päevast!










KAUNIST TEISIPÄEVA!

Tänast päeva alustasime hommikuringiga. Me laulsime Juliale sünnipäevalaulu ja tuletasime ingliskeelsed laulud meelde. Esimeses tunnis rääkisime oma suvest ja joonistasime sellest ka pildi.
Teiseks tunniks oli meie esimene ingliskeele tund õpetaja Aire Koksiga. Tund meeldis lastele väga.
Kolmanda ja osaksese ka neljandast tunnist veetsime arvutiklassis. Meie klassis on nüüd koguni seitsmel lapsel olemas oma ajaveeb. Väga tublid! Loodetavasti on õige pea need kõigil olemas.
Emakeele tunnis õppisime pähe vahva luuletuse. Selle luuletusega lähme juba homme külla esimesele klassile ja õpetaja Kadrile.
Rahulikku pärastlõunat ja kohtumiseni homme.

esmaspäev, 1. september 2008

ÕPPIMINE KESTAB KOGU ELU

Täna on eriline koolipäev. Meie kolmas ühine esimene september. Seisin uhkelt ja väga rõõmsana teie ees.
Kuidas sinul täna koolis läks?
Mida sina täna õppisid?
Kas sa õppisid seda, et on vaja lugeda osata?
Muidu ei saa teada, kuidas oleks võimalik Lapimaale kaasa sõita.
Kas sa õppisid seda, et on vaja küsimust kuulata ja selgelt vastata.
Muidu me ei teaks , et Adrianil on ka teine eesnimi.
Kas sa õppisid seda, et viisakas olla on popp?
Muidu sa poleks saanud tunda, kui tore on klassikaaslase kõrval saali minna ja söögilauas peeneid roogasid maitsta.

KES TARGAKS TAHAB SAADA....


.... SEE...................................................................... (kuidas sina selle lause lõpetad?)

Päikselist esimest koolipäeva kogu sinu toredale perele.
Sinu õpetaja Jaana.

Meie seisame klassipuu juures.

Ka mõmmi teab juba tähti....

Palju õnne , õpetaja Kadri!

Külaline tervitab meie esimesse klassi astujaid.

Saabus sügis

Saabus sügis,

kuldne sügis!
Lehti pillub tuuleiil.
Sahistades leheprügis,
sibab pisikene siil.
Tal ei ole sahvrit, salve –
ammugi sai aru ta:
naha alla vastu talve
rasva tuleb varuda.
Rasvast, teadagi, ei hooli
ükski tänapäeva laps.
Meie hoopis lähme kooli,
et saaks veelgi targemaks!

reede, 29. august 2008

Tere, armsad 3. klassi lapsed!

Meie esimene (kauaoodatud kaunis :) koolipäev näeb välja nii:

10.45 LAPSED KOGUNEVAD KLASSI /VANEMAD JA KÜLALISED SAALI
11.00 PIDULIK AVAAKTUS
12.00 KLASSIJUHATAJA TUND (VÕTA KAASA: pinal, päevik, rõõmus naeratus sõbrale:)
12.45 PIDULIK LÕUNASÖÖK
13.30 BUSSIRINGID KOJU

*** KUNDAS TOIMUB SUUR SUVELÕPU FUN (esinevad noored muusikud ja HU? Pidu on tasuta), sinna saab sõita BUSSIGA 13.30 (Ubja kaudu), pidu lõppeb kell 21.00.

NB! KAASA TOO:
* 100 krooni garderoobi kapi tagatisraha
* 50 krooni klassi ühiskassasse

esmaspäev, 4. august 2008

Ohh, kooliaeg!

Tere armsad „kolmandikud“!
Loodetavasti on Sul siiani olnud VÄGA TORE SUVEVAHEAEG!!! Ja kui aus olla, siis seda jätkub veel tervelt 25 päevaks. Sul on võimalus oma suveplaane täide viia küll ja küll...
Siiski pole kaugel enam sinu esimene koolipäev kolmanda klassi õpilasena.
Ettevalmistusi saad teha juba aegsasti.
VAJAMINEVAD ÕPPEVAHENDIDLoomulikult on paljud asjad sul eelmistest aastatest alles. Vaata need üle, enne kui uusi ostma hakkad.

1. KOOLIKOTT peaks olema kõvendatud tagaosaga, sest pehmes kotis lagunevad õpikud ja vihikud kergesti. Samuti peab koolikott olema piisavalt suur, et sinna mahuks A4 suuruseline mapp töölehtede jaoks.

ÕPILASPÄEVIK PEAB kestma kogu õppeaasta. Sellist päevikut on küll raskem kaasas kanda kui õhukest, aga selle eest on vajalik informatsioon ühes kohas koos. Päevik peaks sisaldama võimalikult vähe kõrvalist teavet (kõikvõimalikud pildid jne). Eelistada tuleks kuupäevadega ning laiema reavahega päevikuid, sest neisse on mugavam kirjutada.

PINAL peaks olema pehmest materjalist. Kõvas pinalis asjad kolisevad ja pliiatsite söed lähevad kergesti katki. Eelmisel aastal oli mõnel meie klassi õpilasel ka mitu pinalit: üks värvipliiatsitele ja vildikatele ja teine harilikele, joonlauale ja tintenpennile. Mõtle, kuidas mahutad sina kõik kirjatarbed korralikult ära?

HARILIKUD PLIIATSID (3-4 tk) parimad on keskmise pehmusega 2M , sobivad ka HB tugevusega. Soovitan ühe ka klassi sahtlisse jätmiseks varuda.

SININE TINTENPEN (3tk)- tunnitöö kirjutamiseks. Soovitan ühe ka klassi sahtlisse jätmiseks varuda.

PLIIATSITERITAJA (võimalusel prahikogujaga).NB! Ka sellel kooliaastal on PLIIATSITERITAMINE SIISKI ÜKS OLULISTEST KODUSTEST ÜLESANNETEST!!!!

KUSTUTUSKUMM.

VÄRVIPLIIATSID - ei ole vaja väga suurt komplekti, piisab kuuesest.

KÄÄRID, väike LIIMIPULK pinalisse.

JOONLAUD (2tk). 15-20 cm, mis on alati pinalis ning teine pikem joonlaud läbipaistmatu (soovitavalt puidust) 30 cm.

VAHETUSJALATSID. EI SOBI väga pehmed sussid, ka tossud EI OLE VAHETUSJALATSID, sest need kipuvad umbsed olema. Lapse jalale on parimad tagant kinnised kingad.

PABERKÄTERÄTIKURULL (2tk), pakk pabertaskurätikuid koolikotti ja sahtlisse.

Kunstiõpetuseks vajad A3 SUURT PAKSEMAT PABERIT 20 lehte (Birgitil ja Kerstil pole kohe vaja tuua, on eelmisest aastast üle); A4 JOONISTUSPLOKKI 40 lehte (Carolil, Ketlinil, Reelikal, Katrinil pole kohe vaja tuua, on eelmisest aastast üle).

Suurem hele ja ilma mustrita KRUUS, teelusikas, KÄTERÄTIK.

VIHIKUD – üks õhuke JOONELINE vihik 16jooneline ja teine 20 jooneline (Reelikal pole vaja tuua); 2 RUUDULIST vihikut (Erkil, Peebul pole vaja tuua).

KEHALISE KASVATUSE TUNNIKS sobivad riided ja jalanõud, riidest kott. Tunnid toimuvad saalis, staadionil, ujulas.

ÜMBRISPABER ja kaitsekile õpikutele.

MAPID töölehtede koju ja kooli viimiseks, kuhu mahuks õhuke kiirköitja.

Imekaunist suvepuhkuse jätku!
Kohtumiseni! Õpetaja Jaana

PS!

Mul oli Ene Turro käest väga hea kuulda, et meie klassi õpilased on usinasti KOOLIAIAS tööl käinud. TUBLID!

esmaspäev, 2. juuni 2008

KAUNIST SUVEPUHKUST KÕIGILE!

Selle õppeaasta viimasel koolipäeval käisid meie klassi 9 õpilast koos toreda lapsevanema ja kahe vahva vanema õe saatel AQVA veekeskuses ujumas. Kuidas teil seal läks?
Reelika ema Diana sõnul oli see vääriline ja ilus punkt meie töisele kooliaastale.

teisipäev, 27. mai 2008

VIIVA LA SPANJA .... :D

Tere, taas!
Nii tore on taas kodus olla ja väga mõnus on oma klassi tulla. Meil oli aga ülitore reis, sellest räägime kindlasti nii mõneski tunnis.
Mõningad meenutused kaugelt maalt ka piltidena.
Toredat viimast koolinädalat kõigile.

ESMASPÄEV, 26.mai

Täna oli õpetaja jälle koolis. Ta oli nädal aega HISPAANIAS. Ta rääkis tervele klassile, mida nad seitsme õpetajaga seal tegid. Meil oli väga huvitav neid pilte vaadata. Kogunemisel öeldi, et see on viimane koolinädal.

Õpetaja oli kaasa toonud huvitavad kaardid,need olid meie sõbrad. Me lugesime kirjad läbi ja hakkasime vastu kirjutama ja joonistama.


Täna on väljas väga soe ilm.

Tervitustega, Julia