teisipäev, 13. mai 2008
KEVADPIDU
laupäev, 10. mai 2008
KODULINN RAKVERE
Teine tund ehk siis teine peatus täna hommikul on matemaatika lisaülesannete abil kellatundmise maailma (oioioioi , lapsed KELL PEAB SELGEKS SAAMA!!! Kahjuks on nii mõnigi laps , kes ei oska kella järgi aega öelda ega arvutada mida kell näitab nt. 25 minuti pärast...).
Juba 9.30 kutsub meid söökla ja imeilus pudruhommik. Piima-riisi puder maitseb kõigile, sest sealt ei puudunud ka moos!
Järgmine peatus on Rakvere bussijaam, sinnajõudmiseks peame: pakkima koolikotti lisaülesannete vihiku, ruudulise vihiku vigade parandusteks ja harjutuste vihiku jutukirjutamiseks; sammuma hanereas Uhtna bussipeatusesse - külainimesed ikka kiikasid meie poole päris ohtrasti ja muigasid õpetaja Jaana "pardimamma seisust" ja siis sõitma liinibussiga Lääne-Virumaa keskusesse. Rakveres ootab meid jahedavõitu kevadhommik, üksikute, kuid järjepidevate vihmapiiskadega.
Järgmise peatuse eel saavad reisijuhi ülesanded endale aga BIRGIT ja ERKI. Nüüd on nende kord näidata, mida olid kodus ette valmistanud. Birgit ja Erki juhatavad meid otse KESKVÄLJAKULE. Seal ka esimene vahepeatus. Õpetaja lippas korraks Kalevi kommipoodi... sest.... no sest , et see oli seal lähedal... ja kommide vastu polnud mitte kellelgi kõige vähemat.... Keskväljaku ja turuplatsi peatus on mõnus, vihma eest kaitseb meid kollane kuplike.
Kui kommid said söödud, asume oma reisiga teele Rakvere teatri poole. Vahepeatuse teeme õigeusu kiriku juures, kuhu meelitasid meid sibulakuplid ja viltuesed ristid. Käime ka kirikus sees. Paljud lasped tunnistasid, et nad pole seal varem käinudki. Oli väga huvitav, kuid hirmutav ka, sest paljusid asju, mida näha oli, ei osanud õpetaja ka selgitada. Siin palve vanematele: minge koos lapsega sinna kirikusse, lihtsalt kui turist, sest see on ilus ja põnev.
Väike hüpe Tallinna tänavatpidi edasi ja olimegi järgmises peatuspaigas: RAKVERE MÕISA, MÕISAPARGi ja TEATRI juures. Siinkohal on KATRINIL ja JULIAL võimalus meile särada ja kodutöö ette kanda. Kahjuks oli Julia eelmisel päeval haigestunud ja teda ei olnud täna meiega. Katrin räägib aga särasilmil mõisast ja näitab kuidas verandal valssi tantsitakse. Mõisapargis anname partidele süüa ja teeme fotosessiooni sillakesel. Reisi loomuliku jätkuna on peatus mänguväljakul. See on uhke ja ilus mänguväljak, saab tudi ka mängida.
Meie reis peab aga jätkuma. Jätame mängumaja ja kiikidega hüvasti ning suundume VALLIMÄELE, ORDULINNUSESSE ja TARVASE juurde. REGINA on valmistunud rääkima ordulinnusest. Regina saab hästi hakkama. Linnus oli ka avatud ja meil lubati korraks sisse kiigata. Paljud lastest olid siin juba varem käinud, kõik veel mitte. Võibolla tuleme siia veel tagasi, sest jutud ja mälestused piinakambrist ja põrgust olid huvitavad.
Tarvase juures teeme väikese pikniku ja kuulame KETLINI ettekannet. Ketlini juttu on väga hea kuulata, ta oli nagu päris giid.
Järgmine peatus on Kreutzwaldi mälestusmärgi juures. Kas sa tead, mis raamat "viru laulikuks" kutsutud mehel käes oli? Aga meie teame nüüd!
Pika käimise järel oleme tagasi PIKAL tänaval. Nüüd on KERSTI kord meile turistidele imeilusat Rakveret tutvustada. Seekord on aga turistid ise usinad küsima ja vastama ning Kersti ülesandeks jääb noogutada. Kersti kontrollib meie teadmisi:).
PEEP palub järgmiseks teha väike peatus KOLMAINU ehk MIHKLI KIRIKU juures. Seekord on vihmane ilm ja kotis lahti länud joogipudel kulutanud ära Peebu spikrilehe - õnneks on kiriku juures ka infostend, kust saame infot lisaks lugeda.
Väikese jäätisepeatuse järel viib reis meid VABADUSSÕJAS LANGENUTELE PÜSTITATUD ausamba juurde ja sealt edasi PAULUSE KIRIKUSSE. Pauluse kirikust on väga hea ja põhjalik ülevaade meie giid CAROLIL. Carol saab samuti väga hästi hakkama. Pauluse kirik on väga huvitav, sest esiteks pole kirikul torni ja teiseks asub hoones pühakoja asemel hoopis spordisaal. Kiikame ka spordisaali sisse, parasjagu toimus tennise trenn.
Oleme kogu reis vältel juba uurinud erinevaid lippe, mis linnas väljas olid ja rääkinud EUROOPA PÄEVAST. Nüüd oni kell saanud 14.00 ja oli õige aeg minna spordihoonesse messile. Teeme Kristiina Ojulandiga ühispildi ja asume teele batuudi poole. Tunnike messimöllus möödub kiiresti.
Meie tänane ühine reis on lõpule jõudmas. Päevamuljeid lähme jagama PIHLAKA kohvikusse. Uskuge, õpetajal ja arvatavasti ka lastel enestel on uhke tunne tellida puuviljasalatit, jäätist ja lemmikjooki ning istuda JUST MEILE RESERVEERITUD laua taha.
Kohviku vahetusläheduses asub aga uus veekeskus, spa ja hotell AQUA. MARGUS on sellest toredast hoonest palju välja uurinud ja jagab nüüd meeleldi oma teadmisi ka meiega. Margus on väga hea reisijuht, ta juhatas meid ka majja sisse. Oi, kui ilus ta veel seest on!!!
Euroopa päevale Rakverre on tulnud ka meie kooli 1, 3, 4 klassi õpilased. Nendega saame taas kokku spordihoones.
Viimane väljasõit algab koolibussiga Rakverest ja lõppeb iga lapse jaoks kõige kallimas paigas - TEMA OMA KODUS.
Minul oli väga tore päev. Väsitav oli see päev ka, kuid eelkõige HUVITAV JA ILUS. Aitäh kõigile, kes kaasa lõid.
neljapäev, 8. mai 2008
teisipäev, 29. aprill 2008
TÄPILINE UJUMISKLEIT
Eesti keele tunnis lugesime isekirjutatud jutukesi oma emast.
Pärast sööki läksime Vinni ujumiskursustele. Täna oli meie esimene tund. Väga tahan kiita Katrinit, kes alguses natuke pelgas vette minna, kuid sai oma hirmust üle . Katrin proovis üha uuesti ja uuesti ning tunni lõpuks oli tal ka ujumine selge.
Päikselist pärastlõunat .
pühapäev, 27. aprill 2008
SUVISELT KEVADINE KOOLINÄDAL
kolmapäev, 16. aprill 2008
pühapäev, 13. aprill 2008
NB!
KOLMAPÄEVAL:
116.aprillil toimub kell 9.00. VÄLJASÕIT RAKVERRE.
Osaleme päästeameti poolt korraldatud üritusel.
VÕTA KAASA: piletiraha 20 krooni, PUDELIGA JOOGIVETT.
REEDEL:
18.aprillil, kell 8.00 VÄLJASÕIT TARTUSSE. Osaleme õppepäeval SPORDIMUUSEUMIS ja külastame AURA veekeskust.
VÕTA KAASA: VEEPUDEL, VÕILEIVAD, ÕUN, piletiraha 70 krooni, taskuraha 30 krooni, ujumisriided, pesemisvahendid, KÄTERÄTT (PIKAJUUKSELISED ka PATSIKUMM).
kolmapäev, 9. aprill 2008
KELLEST ON JUTT?
reede, 4. aprill 2008
esmaspäev, 31. märts 2008
NALI NALJAKS
neljapäev, 13. märts 2008
EMAKEELEPÄEVAKS
EMAKEELEPÄEVALE PÜHENDATUD
VIKTORIIN
1. KES ON SEE EESTI KIRJANIK, KELLE SÜNNIPÄEV ON KUULUTATUD EMAKEELEPÄEVAKS?
…………………………………………………………………………………………..
2. MILLISED JÄRGMISTEST KEELTEST EI OLE EESTI KEELE SUGULASED, TÕMBA NEILE JOON ALLA:
VENE, LIIVI, SOOME, LÄTI, ROOTSI, ISURI, VEPSA
3. MITU TÄHTE ON EESTI TÄHESTIKUS: …………………
NIMETA SULGHÄÄLIKUD: ……………………………………………………….
NIMETA TÄISHÄÄLIKUD: …………………………………………………………
NIMETA KAASHÄÄLIKUD: ………………………………………………………..
4. 19. SAJANDIL MÕTLES F.R. KREUTZWALD VÄLJA TÄIESTI UUE SÕNA – LENNUK . MIDA TA NIMETAS SELLE SÕNAGA?
…………………………………………………………………………………………..
5. KES ON MEIE KOOLIS KASUTATAVA AABITSA AUTORID?
…………………………………………………………………………………………..
6. KES ON KIRJUTANUD RAAMATU “PIPI PIKKSUKK”? MIS RAHVUSEST TA ON JA NIMETA VEEL TEMA KIRJUTATUD RAAMATUID.
…………………………………………………………………………………………..…………………………………………………………………………………………..…………………………………………………………………………………………..
7. SIIN ON PEIDUS ÜKS EESTI VANASÕNA, KIRJUTA SEE REALE:
SUUR SEES ON KARVA ILMAKOPPEL IGA JA SEAL VASIKAD ON
…………………………………………………………………………………………..
8. NIMETA 5 PRAEGU ILMUVAT LASTEAJAKIRJA
a) ………………………………………………………………………………………
b) ………………………………………………………………………………………
c) ………………………………………………………………………………………
d) ………………………………………………………………………………………
e) ………………………………………………………………………………………
9. NIMETA LASTERAAMATUID, MILLE PEALKIRJAS ON NUMBER.
…………………………………………………………………………………………..…………………………………………………………………………………………..…………………………………………………………………………………………..…………………………………………………………………………………………..…………………………………………………………………………………………..
10. MIS SEE ON?
a) KONTA, TUNNA, TUNNIPAUK, SÜRPRAIS - ………………………………...
b) LURR, ROKK, LÖGA, MÖGIN, AMPS - ………………………………...
c) TALLAD, TAMMELAUAD, SAHAD, TÜNNILAUAD - …………………………
reede, 7. märts 2008
LÜHIDALT
Sarjas «Paula elu» on juttu Paulast, kellel on väike vend Patrik, ema ja isa, kass Kiti ka koer Pontu.
Selles raamatus siin räägitakse kuidas koolielu järgmisel päeval edasi läheb. Isa viib Paula hommikul kooli. Ja siis algavad tunnid. Tundide vahel on eesti keel. Vahetunnis võib juhtuda igasuguseid asju.
teisipäev, 4. märts 2008
MÄRTS ON KUI PIIGA
ALLES TA LOMBIVEES LAEVUKEST UJUTAS,
PEA KOHAL TAEVAS, MIS PILVISELT HALL -
NÜÜD AGA UISUD ON JÄLLE TAL ALL!
OI SEDA MÄRTSI - KORD UJUB, KORD UISUTAB,
NÄIB, ET EI OSKAGI ELADA TUISUTA ...
SAMAS ON TAEVAS NII SINAVALT KÄRTS!
VÕTA VÕI JÄTA - EKS MÄRTS OLE MÄRTS!
(Leelo Tungal)
esmaspäev, 3. märts 2008
OLE SINA TERVE!
kuidas OLLA JA JÄÄDA TERVEKS.
Mida uut said sina teada?
Kahjuks pole aga juba haigestununa palju muud valikut kui voodisse jääda, rohte süüa ja loota, et varsti tervis taas tuleb . Mina olen tõsises angiinis, juba reedest saadik.
Sellel koolinädalal tuleb sul teha koostööd asendusõpetajatega: Lyga , Margitiga, Kadriga, Sirjega ning võibolla veel kellegagi.... uuri e-koolist lähemalt!
SINU ÜLESANDEKS ON OLLA RÕÕMUS, UUDISHIMULIK ja TÄHELEPANELIK ÕPILANE! Näita, kuidas oskad sina TUNNIS JA VAHETUNNIS KÄITUDA, MIDA OSKAD JA TEAD!
Sa saad väga hästi hakkama!
Kohtumiseni.
Toredat pärastlõunat ja avastamisrohket uut koolinädalat!
reede, 29. veebruar 2008
MÕTLE...
Ilusat ja kosutavat nädalavahetust,
kohtumiseni.
reede, 22. veebruar 2008
neljapäev, 21. veebruar 2008
teisipäev, 19. veebruar 2008
MEIE KLASSIÕHTU
Eesti keele tunnis jätkasime kalli kodumaa teemat - uurisime, kuidas heisatakse lippu. Kodus harjuta pala kindlasti hoolega lugema. Koduseks ülesandeks jäi vestelda vanemate inimestega ning küsida neilt ETV H 50 esitatud küsimusi. See saab kindlasti väga põnev kodune ajalootund olema.
Tunnis tegime ka kokkuvõtte kodustest töödest, kus tuli fantaseerida teemal: EESTI KOOL 90 AASTA PÄRAST. Sellest ka videolõik.
Matemaatika tunnis oli meil auväärt külaline Sõmeru vallast. Haridusnõunik jäi meie tunniga väga rahule. Talle meeldis, kui usinasti lapsed teisendamist harjutasid ja peast arvutasid. Koduseks tööks jäi sul alustatud töölehelt ülesanne lõpuni teha. Uuri kindlasti ka erinevaid miksikese ülesandeid.
Terve pärastlõuna käin meie klassis aga hoopis teistsugune tegevus kui tavaliselt....Klassis oli rohkesti maitsvaid suupisteid, mängis heatujuline muusika, kostus naeru, hõikeid, jutuvada ja suupillimängu.... MEIL OLI KLASSIÕHTU. Seekordsed peokorraldajad olid Carol ja Birgit. Loomulikult oli igal lapsel oma osa ja ülesanne, millega väga hästi hakkama saadi.
Võistkondlik maastikumäng kogu koolis oli aga mõnus vaheldus ja väga huvitav kõikidele lastele. Loomulikult oli meiega ka Margit. Aitäh talle.
Siin siis ka mõned pildid, videod meie peost.
Kosutavat pärastlõunat, kohtumiseni homme.
reede, 15. veebruar 2008
teisipäev, 5. veebruar 2008
pühapäev, 3. veebruar 2008
neljapäev, 31. jaanuar 2008
EDASI JÄNESTEPARV!
ÄRA TOPPA!
2. JÄNES LÄHEB JA VÕIDAB,
KULD TALLE KOIDAB!
3. SUUSAL KELGUL SUUR ON HOOG,
JÄNES MEILE VÕIDU TOOB!
4. OLÜMPIAMÄNGUD VAHVAD
VÕITJAKS JÄNKURAHVAS!
5. JÄNES KIIRELT SÕIDA,
MEDALID KÕIK VÕIDA!
6. JÄNES HÜPPA KÕIGEST VÄEST,
EI SIIS VÕIT SUL PÄÄSE KÄEST!
7. JÄNES, KALLIS KULLAPAI,
ANNA MULLE PORKNA´ SAI!
8. LUND EI OLE, ILM ON KOLE,
LUMEJÄNESTEL ... VAHET POLE!
9. LUMEJÄNES HÜPPA,HÜPPA,
ÄRA SUURDE AUKU HÜPPA!
10. LUMEJÄNES ÄRA MAGA,
MUIDU OLED KÕIGE TAGA!
VAATA ÕPIKUST LK. 20 JUBA ÕPITUD LUULETUST, OLE VALMIS KA SEDA ESITAMA!
VÕTA KAASA JÄNKUKOSTÜÜM, REKVISIIDID!
KOHTUMISENI !
PEAJÄNES-JAANA
kolmapäev, 30. jaanuar 2008
esmaspäev, 28. jaanuar 2008
MIKSIKESEGA NUPUKAMAKS!!!
Kaunist pärastlõunat kõigile!
TALIOLÜMPIAMÄNGUD UHTNA PÕHIKOOLIS
14.20 - bussiringid algusega Uhtnast
15.00 - pressikonverents tuntud sportlastega
16.45 - rongkäik - meie klassi KÕIK ÕPILASED ON KOSTÜMEERITUD LUMEJÄNESTEKS - leia omale sabake ja kõrvad!!!
17.00 - olümpiamängude pidulik avamine, millele järgneb kultuuriprogramm kooli saalis ja vastuvõtulaud kõigile. Esinevad erinevat stiili tantsijad ja trummarid!!!
20.00 - bussiringid viivad koju
2. VEEBRUAR
11.15 - bussiringid algusega Uhtnast
11.00 - koolimaja avatud - NÄOMAALINGUD, PESAPAIGA SÄTTIMINE
12.30 - kogunemine staadionile
13.00 - võistlusalad
16.00 - olümpiamängude lõpetamine
18.30 - bussiringid viivad koju
SELLEL NÄDALALÕPUL OOTAVAD SIND KAKS VÄGA TEGUDEROHKET JA HUVITAVAT SPORDIPIDUPÄEVA. VALMISTUMA SAAD HAKATA JUBA TÄNA! MIDA ON SINUL SELLE PEO ÕNNESTUMISEKS VAJA VEEL TEHA?
JÕUDU TÖÖLE!!!
pühapäev, 27. jaanuar 2008
EESTI KALAD
Kokku on meie vetes kirjeldatud vaid 75 erinevat kalaliiki. Kalad on kõige liigirikkamaks loomarühmaks selgroogsete seas. Kalalaadseid loomi on maailmas üldse kokku umbes 20 tuhat liiki.
Uuri interneti lehekülgi kalade kohta!
MINE MIKSIKESSE JA LAHENDA I-ÜLESANDEID 2. KLASSI LOODUSÕPETUSE ERINEVATE TEEMADE ALT.
Huvitavat uurimist!
teisipäev, 22. jaanuar 2008
pühapäev, 20. jaanuar 2008
kolmapäev, 16. jaanuar 2008
teisipäev, 15. jaanuar 2008
ÜHELISED, KÜMNELISED JA SAJALISED
Meil oli täna hästi töine ja tegus päev. Ilusat pärastlõunat kõigile. Kohtumiseni homme.
Uuri, mida UUT ON VEEL MEIE KLASSI AJAVEEBIS!
esmaspäev, 14. jaanuar 2008
TÄNASIDA TOIMETUSI ÄRA VISKA HOMSE VARNA.
PLIKATIRTSUST SAAMATUST
ÕIGE PEA VÕIB SAADA ASJA,
KUI TA HOOLIB RAAMATUST.
RAAMAT KAASLASEKS VÕIB OLLA
SULLE IGA ILMAGA.
(Leelo Tungal "MÕNI RIDA RAAMATUST")
Lugemine loeb!!!!!
Uuri sellelt leheküljelt lugemistekste ja huvitavaid ülesandeid!!!
Ilusaid lugemiselamusi.
teisipäev, 8. jaanuar 2008
PRANGLIMINE ON LAHE!!!!!
Harjutamisruumi on aga kõigil veel ja veel. Uuri trenniedetabelites oma koht välja ja HARJUTA VEEL.
Jõudu!
Imekaunis talveilm nõuab aga ka oma osa - mine kindlasti suuski proovima!!! Neljapäeval läheme huvilistega kooli lähedale radadele suusamatkale. Võta suusad ja vahetusriided kooli kaasa. Matkame värskes õhus 14.00 - 15.30
esmaspäev, 7. jaanuar 2008
AASTA 2008
Siin mõned näited:
*KUI HAKKAB TUND SIIS HAKKAN ÕPETAJAT HOOLEGA KUULAMA
*SOOVIN VÄGA OLLA HEA LAPS
*MINA OLEN KOOLIS RÕÕMUS, MITTE UNINE
*HAKKAN RAAMATUID LUGEMA
*ÜTLEN KÕIGILE "TERE", SEST SEE MEELDIB NEILE
....
_Soovide nimekiri täieneb homseks veelgi.
KUNIST ÕHTU JÄTKU!!!
Homme on muusikaõpetuse tund asendatud ARVUTIÕPETUSEGA. Täna saad uurida meie ajaveebis olevaid ülesandeid ja mänge. MIS ON SEAL UUT? Peamiselt tegeleme ka tunnis PRANGLIMISEGA!!! Harjuta hoolega!!!









